Kayseri Seo | Gelişim Medya | Kayseri SEO Ajansı

Kayseri Seo | Gelişim Medya | Kayseri SEO Ajansı

Biz müşterilerimize digital deneyimler yaşatıyoruz.

SEO Çalışması

Kayseri Web Tasarım | Web Sitesi Tasarımı | Gelişim Medya
SEO Çalışması

 

SEO ile Google’da ilk sıralara gelebilir ve hayalini kurduğunuz konumları elde edebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu (SEO)  web sitesi olan herkesi daha görünür hale getirmekte ve trafiğini arttırmaktadır.

 

İçindekiler

 • SEO Nedir?
 • SEO Neden Gereklidir?
 • SEO Nasıl Yapılır?
 • SEO Araçları Nelerdir?
 • SEO Planlaması
 • Startuplar (Yeni Başlayanlar) İçin SEO
 • Stratejinin geliştirilmesi
 • Uluslararası SEO

 

SEO nedir, nasıl yapılır ve neden gereklidir gibi sorularınızın cevaplarını duymaya hazır mısınız?

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe’ye çevrilmiş haliyle Arama Motoru Optimizasyonu sitelerin arama motorlarında (Google, Bing, Yandex vs.) sonuç sayfalarında SERP'te daha üst sıralarda yer alarak web sitesine gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için kullanılan stratejiler, taktikler ve iyileştirmelere verilen isimdir.

Google için SEO’nun temelleri kısaca, mutlu kullanıcı ve mutlu webmaster prensibiyle ilerlemektedir.

Arama motorları deyince de akla ilk gelen elbette Google olmaktadır. Google, sitelerin sıralamalarını belirli algoritmaya göre yapmakta ve web sayfalarını en yüksek kaliteye getiren siteleri zamanla üst sıralarda göstermektedir. Örümcekler adı verilen siteleri tarayan botlar, siteleri sürekli olarak taramaktadır. Bu sitelerin sıralamasını da bu örümceklerin sitelerden aldıkları bilgiler ile yapmaktadır. Kendi alanlarında katma değer sunan, kaliteli içerik üretebilen otoriter siteler iyi konumlar elde edebilmektedir.

 

SEO uzmanının görevi; sitelerde yapılabilecek yeni arama motoru kampanyalarını yürüterek, daha fazla ziyaretçiyi siteye toplamak, teknik ve diğer konularda sitenin tam uyumlu hale gelmesini sağlamaktır. Tüm bunların doğru şekilde uygulanmasıyla beraber siteler daha iyi SERP sıralamaları elde edebilir.

 

SEO Neden Gereklidir?

 • Hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralarda yer alacaksınız,
 • Sitenize giriş yapan kişi sayısı artış gösterecek,
 • Bu artışla beraber kazançlarınız ve reklam gelirleriniz artacak,
 • Marka bilinirliğiniz ön plana çıkacak ve kısaca SEO ile hayalinizdeki konuma ulaşabileceksiniz.

 

Örneğin görsel olarak çok iyi "ayakkabı sitesi" kurduğunuzu düşünüyorsunuz; ancak sitenize sizden başkası girmiyor. Girmediği için satış yapamıyor ve site size kazanç sağlayamıyor. Başka ayakkabı sitesi sahibi ise SEO ile istediği kelime gruplarında üst sıralarda yer alıyor ve kazancını arttırıyor. İşte burada SEO yaptırırsanız rakibinizle bir süre sonra aynı seviyelere gelecek ve sonunda da onu geçmeyi başarabileceksiniz. Bu şekilde de kazançlarınız artış gösterecektir.

 

SEO Nasıl Yapılır?

Peki, web sitenizi Google'da ilk sıralara nasıl getireceksiniz? SEO sadece bir seferlik süreç değildir; sitenin bakımı, devamlı izlenmesi ve testlerin yapılması gerekmektedir. Aşağıda size sunduğumuz listeyi checklist haline getirip kullanabilirsiniz.

 

1. Genel analiz

 • Anahtar Kelime Araştırması: Anahtar kelimenin pazarda ne kadar arandığı, alakalı kelimelerin neler odluğu ve insanlarım mevsimsellik arama sonuçlarını da hesaba katarak bu aramaları hangi kelime gruplarında gerçekleştirdiği gibi analizlerin yapılması gerekmektedir.
 • Rakip Analizi: Rakiplerinizin SERP’te ne durumda olduğu, en iyi açılış sayfalarının hangileri odluğu ve zayıf yönlerinin belirlenerek her kelimede sonuçlarda rakip olmak için gerekli çalışmaların planlanması. Rakibin backlink kaynakları, içeriklerinin kalitesi ve sosyal medya durumları gibi birçok detay rakip analizinde kullanılmalıdır.

 

2. Anahtar kelimeye uygun başlık ve içeriklerin oluşturulması

 • Uygun Başlıklar: Google’da kullanıcıların ilgisini çekecek tarzda başlıkların oluşturulması sizi rakiplerinizden farklı kılacak ve tıklanma oranınızı arttıracaktır. Ayrıca bu başlıkların kullanıcıların aratacağı tarzda da yazılması içeriğin ve çabanın boşa gitmemesi adına önemlidir. Anahtar kelimenizin içeriğinizin ilk paragrafında geçmesi de önerilmektedir.
 • Eşsiz İçerik: İçeriklerinizde sitenizle alakalı bilgiler olmalı, belirli plana göre uygulanmalı ve tarama bütçesini zor durumda bırakmayacak şekilde kaliteli ve kelime sayısını da fazla olacak şekilde yapılmalıdır. Burada yine içeriğinizi farklı multimedya öğeleri ile destekleyerek kullanıcıları içreğinize dahil edebilirsiniz.

 

3. Meta etiketlerin eklenmesi

 • Benzersiz meta açıklamaları: Title ve descriptionlar sitenin SEPR’te görünürlüğünü etkilemektedir. Benzersiz meta açıklamalar oluşturmak sizi birçok dertten kurtaracaktır. Burada yine içeriğinizle ilgili kelimeleri düzgünce belirtebilirsiniz.

 

4. Site Hızı

 • Site açılış hızındaki problemler: Site açılış hızında meydana gelen sorunları gidererek açılış sayfalarınızı çok daha hızlı hale getirebilirsiniz. Google, site hızını Speed Update güncellemesiyle de algoritmanın bir parçası haline getirdi.

 

5. Site haritaları

 • Site haritalarının Google ve Bing vb. gönderilmesi: Sitedeki sitemap.xml gibi resimler için veya videolar için site haritaları gibi oluşturduğunuz haritaları arama motorlarına bildirmeniz iyi olacaktır. Yine buradaki site haritasında var olan; ancak gerçekte silinmiş URL’leri kaldırmanız da önerilir.

 

6. URL yapısı

 • SEO’ya uygun URL yapısının oluşturulması: URL yapınız son derece basit ve kullanıcıların anlayabileceği tarzda olmalıdır. URL’lerde gereksiz harf/rakam kullanılmamalıdır. Ürün/hizmet neyse bunu tanımlayacak şekilde SEF link URL yapısının kullanılması önerilmektedir. Bu yazımızın URL yapısı örnek verilebilir.

 

7. Ölçümleme

 • Testler ve analizler: Sitenize gelen trafiği analiz edip kullanıcılar nerelerden benim siteme ulaşıyor diye bakabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya planlamaları yapabilir, tüm bu planlamalar sonucunda sayfaları tek tek inceleyip eksiklerinizi ve yükseldiğiniz kelimeleri analiz edebilirsiniz.

 

Web sitelerine SEO yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir, yapılacak en ufak hata bile sitelerin görünürlüğünün bozulmasına sebep olabileceği gibi eskisinden daha kötü duruma yol açabilir. Bu yüzden SEO ajansı ya da uzmanı ile görüşmeler yapmanız gelecekte yerinde adımlar atmanızda fayda getirecektir.

 

SEO Araçları Nelerdir?

Google, Yandex ayrıca Bing tarafından sunulan araçlar (Örn: Search Console) çok faydalı SEO araçlarıdır. Bunlarla dizin oluşturma sorunlarınıza bakabilir, yinelenen içerik sorunlarınızı giderebilir, anahtar kelimelerinizin sıralamalarını, sosyal medya ve backlinklerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunlar dışında ücretli araçlar da bulunmaktadır.

 

 

SEO Planlaması

SEO için en uygun ne zaman?

Cevabı çok basit, en kısa sürede! Sitenize uygun SEO stratejisi olmadan, takvim ve plana uymadan yapılacak çalışmalar başarısızlıkla sonuçlanabilir.

 

 

Siteniz için Bağlantılar Oluşturma ve İçerik Pazarlama

Yapılacak SEO planlamasının etkili uygulanabilmesi için yapılacak çalışmalar SEO proje yönetimine uygun olarak devam ettirilmelidir. Burada kaliteli içerik üretmek ve buna farklı sitelerden bağlantı vermelerini sağlamak gibi çok farklı teknikleri danışmanlığımız boyunca yararlanabiliyorsunuz.

 

Stratejinizin etkili bir şekilde uygulanması için kesin planın ardından iyi bir seçenek; tarafımızdan uygun SEO projesinin yönetimi ile size rehberlik edebilmemizdir. Başka etkili seçenek ise, şirket içinde ekibinizin izlemesi gereken açık ve mantıklı yönerge ve öneriler dizisi oluşturmamızdır.

 

Startuplar (Yeni Başlayanlar) İçin SEO

Sektöre yeni giren ve büyümeye elverişli startuplara pazarlama konusunda SEO çok fayda sağlayacaktır. Yeni başlayan girişimcilerin ne gibi zorluklarla karşı karşıya gelebileceğini biliyor ve buna uygun planlamaları gerçekleştiriyoruz ve sizinle empati kuruyoruz!

 

SEO, sadece bir bölge ya da yer ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya ulaşabiliyor bu da büyümek için startupların oldukça işine gelebilecek yöntem olabilir. Farklı ziyaretçi gruplarını markanızın bilinirliğini öğrenmelerini sağlamak, büyük şirketlerle SERP’te yarışmak için SEO Danışmanlığı işinize yarayabilir.

 

Stratejinin geliştirilmesi

Her firma sitesinin kendine özel bir takım ihtiyaçları olabiliyor. (Bknz: Kurumsal SEOAnahtar kelimelerinizin yer aldığı özel sayfaların optimize edilmesi en büyük adımlardan birisi olacaktır. Ayrıca sizlere garantili SEO hizmeti verdiğini söyleyenlere de iyi düşünerek yaklaşın, kimse size Google’da ilk sıra garantisi veremez!

Özetle;

Sitenizin trafiğinin yükseltilmesinde büyük fark yaratabiliriz ve olumlu büyüme ivmenizi önemli ölçüde geliştirerek devam ettireceğimizden eminiz!

 

 

Uluslararası SEO

Uluslararası SEO Nedir?

 

Uluslararası SEO danışmanlığı farklı ülke ya da bölgedeki kullanıcı hedefleyen stratejiye verilen tanımdır. Bu SEO çalışmasında arama motorlarının istediği tarzda site özellikle teknik SEO ve içerik geliştirme noktasında düzenlenir.

 

Uluslararası (international) alanda çalışmalar (farklı diller için yayın yapan siteler) yaptığımız çalışmalar bize farklı tecrübeler ve bilgi birikimi kazandırdı.

 

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını biliyor ve sunduğunuz içeriğin birden fazla dil sürümünde oluşturulmasını istiyorsanız burada ciddi planlama olması gerekmektedir. Sitenizi farklı kitlelere ulaştırmak aslında kolay yöntem değildir. SEO açısından bir site birden fazla dilde yayın yapabilir ve burada dikkat edilmesi nokta ise teknik SEO konularına hâkim olabilmektir. Local SEO ile bölgesel arama sonuçlarında da çıkılabilmesi sağlanmaktadır.

 

Sitenizden farklı dile ait yapacağınız özel içerik üretimleri ve düzgün çeviriler sitenizin kısa sürede iyileşmesini ve uluslararası alanda daha iyi sıralamalar elde etmesini sağlayacaktır. Farklı dildeki sürümünüzde bulunacak alakasız dildeki içerik ya da diğer materyaller sıralamalarınızı aşağıya doğru çekebilir.

 

Gelişim Medya olarak danışmanlığımız ile istediğiniz istisnai bir hizmet var mı ona karar veriyor, alınan danışmanlık boyunca size özel olan ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Örneğin sadece Site İçi (On-Page) SEO’da sorunlarınız var. Sorun değil sadece o sorunlarınızı çözebiliriz! SEO danışmanlığı ise birçok detayı içinde barındırdığından çok daha kapsamlı çalışmadır

 Projeye mi ihtiyacınız var ?
Bize ulaşın.
Bize Ulaşın

Web tasarım hizmetleri denildiği zaman ilk akla gelen Kayseri reklam ajansı Gelişim Medya'dır.
Gelişim Medya 15 yılı aşkın tecrübesiyle web yazılım, web tasarım, e-ticaret sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır.
Web tasarım firmaları arasında ilklerde yer almasının bir sebebi de, biliriz ki kurumsal web sitesi önceliği müşterinin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmaktır.
Bu konuda özenle ve dikkatle yılları aşkın tecrübesiyle çalışan Gelişim Medya ekibi sadece kayseri web tasarımı hizmeti konusunda değil aynı zamanda SEO ve arama motoru optimizasyonu konusunda da hizmet vermektedir.
Önceliğimiz müşterimizin dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edilmesidir. Gerek sosyal medya yönetimi, kurumsal kimlik tasarımı gerekse web sitesi ve kayseri e-ticaret hizmetleri konusunda bu önceliklerimizi bir kural gibi vazgeçilmez haline getirmişizdir.
Web tasarım firmaları Web hizmetlerinin temelinde de zaten öncelik kurumu tanımak ve en iyi şekilde temsil etmek yatar.
Gelişim Medya olarak hem yurt içi hem de yurt dışında müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.

Mobil uygulama, responsive (mobil uyumlu) web sitesi veya web tasarımı konusunda uzman kadromuzla en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Ajansımızda alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir:
> kayseri web tasarım hizmetleri
> e-ticaret
> web sitesi
> web tasarımı
> kurumsal kimlik
> logo tasarımı
> banner tasarımı
> prodüksiyon
> tanıtım filmi ve ürün çekimi
> fotoğraf çekimi
> reklam
> açıkhava reklamları
> billboard reklam
> otobüs içi reklamı

web proje geliştirme hizmeti bizim için çok önemlidir çünkü sosyal medya hesaplarında ve kayseri web site hizmeti alan müşterimize en iyi hizmeti vermek isteriz. Tüm web tasarım projelerimizde hem mobil uygulama, hem de kayseri e-ticaret ve profesyonel web tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımı konusunda bir marka olmanın haklı gururunu yaşamak bizi en güçlü kılan temel motivasyon aracıdır.

Web Tasarım ve Web Yazılım

Web Tasarım alanında Türkiye’nin lider ajanslarından olan Gelişim Medya, müşterileri için kurumsal web tasarım, web yazılım, kurumsal kimlik tasarımı ve dijital pazarlama alanında çözümler üretmektedir.

Web Tasarım ve Web Yazılım çalışmalarında her zaman global olarak en trend çizgileri kullanarak görsel tasarımları oluşturan Gelişim Medya, yazılım konusunda da güncel frameworkler ve kod yapılarını kullanarak, hem hızlı açılan web siteleri hemde SEO uyumlu web tasarım yapmaktadır. Sizde modern web arayüz tasarımları ve SEO uyumlu, dönüşüm oranı yüksek web siteleri yaptırmak istiyorsanız, ilk tercihiniz; Gelişim Medya olmalıdır. Web tasarım fiyat teklifi almak için fiyat teklif formunu doldurabilir ya da iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizde biliyorsunuz ki, sadece web sitesi tasarımı ile iş bitmiyor. Web sitesi tasarımı yaptırdıktan sonra sitenizin arama motorlarında öncelikli çıkması yani seo danışmanlığı, seo hizmeti almanız gerekmektedir. Eğer seo danışmanlığı yani seo hizmeti almazsanız işiniz ile ilgili arama kelimelerinde öncelikli çıkmanız biraz zaman alabilir. Bunu hızlı bir şekilde yapmak için seo danışmanlığı, seo hizmeti almanız gerekmektedir. Website tasarımı firmaları aracılığıyla internet sitesi yaptırırken seo hizmeti, seo danışmanlığı yapıp yapmadıklarını ve uzman bir web tasarımcı ile çalışıp çalışmadıklarını sorun. Biz Gelişim Medya Reklam firması olarak Kayseri web tasarımı çalışmalarımızda her zaman seo danışmanlığı yani seo hizmeti vermekteyiz. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO ile web siteniz google dahil bir çok arama motoru için optimize edilecektir. Seo danışmanlığı, seo hizmetlerimizi görmek için Arama Motoru Optimizasyonu Referanslarımıza gözatabilirsiniz. nevşehir, sivas, niğde, kayseri web tasarım, internet sitesi, seo danışmanlığı, seo hizmeti, web tasarımcı, web site design, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi kurmak, web site design, web tasarımcı, web tasarım kayseri, kayseri web tasarım firmaları, kayseri web tasarımı, kayseri e-ticaret ve daha fazlası için bize ulaşın.

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için anahtar kelimelerinizin ve belirli etiketlerinizin web sayfalarınızda bulunması gerekmektedir. Siz de kayseri web tasarımı, web tasarım firmaları, internet sitesi, seo danışmanlığı, seo hizmeti, web tasarımcı, web site design, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi kurmak, web site design, web tasarımcı. kayseri web tasarımı, web tasarım firmaları, internet sitesi, seo danışmanlığı, seo hizmeti, web tasarımcı, web site design, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi kurmak, web site design, web tasarımcı, nevşehir, sivas, niğde, kayseri havadan çekim, kayseri havadan fotoğraf çekme, tanıtım filmi yaptırmak, fabrika tanıtım filmi, ucuz web tasarımı, ucuz web sayfası, jimmy jib, porto jib, kurumsal film, reklam filmi hazırlama, grafik tasarım, katalog tasarım web tasarım kayseri, kayseri web tasarım firmaları, kayseri web tasarımı, website tasarımı, kayseri e-ticaret ve diğer tüm hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz;

Gelişim Medya Kayseri Web Tasarımı
Barbaros Caddesi 3304. Sokak Garanti Plaza Kat:7 No:38 (Sümer Yüzme Havuzu Yanı ) Kocasinan / Kayseri
Tel: 0553 320 1161 Website: www.gelisimmedya.com

Web tasarım konusunda, Türkiye genelinde hizmet veren firmamız, kayseri başta olmak üzeri birçok firmaya itina ile internet sitesi tasarımı hizmeti vermiştir. Profesyonel internet sitesi tasarımı firmaları arasında yerini alan firmamız, en iyi internet sitesi tasarım firmaları arasında olmak için gerek tasarım, gerekse yazılım konusunda kendisini her zaman yenilemektedir. internet sitesi tasarım firmaları içinde kendine güzel bir yer edinmiş firmamız, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda firmaların kurumsal kimliğine uygun internet sitesi tasarımı yapmaktadır.

internet sitesi fiyatları politikasını müşterilerinin istedikleri özellik ve tasarım seçeneklerine göre belirleyen, firmamız Gelişim Medya Internet Hizmetleri, kimi zamanlar internet sitesi kampanyaları da düzenlemektedir. Profesyonel internet sitesi tasarım, web design hizmetleri yanı sıra alan adı tescili, web site bulundurma hizmeti de vermektedir. En iyi internet sitesi firmaları Kayseri, web tasarım firmaları İstanbul Avrupa, web tasarım firmaları Kayseri, Kayseri Reklam Ajansı, web tasarım İstanbul, Ankara web tasarım gibi arama kelimeleri ile Google kayseri reklam ajansları, kayseri de reklam firmaları gibi gelişmiş arama motorlarında firmamıza hemen ulaşabilirsiniz.

internet sitesi ücreti konusunda müşterisine her zaman yardımcı olan firmamız, müşterinin bütçesine göre ucuz internet sitesi tasarım seçeneği de sunmaktadır. İnternet sitesi tasarım konusunda kurumsal internet sitesi tasarımı hizmeti veren firmamız ayrıcı kişisel web site çalışmaları da yapmaktadır.

Bu güne yaptığımız birçok kurumsal internet sitesi örnekleri bulunmaktadır. Kurumsal web tasarım firmaları içinde yer alan firmamız, kurumsal internet sitesi? Gibi sorulara yaptığı kurumsal internet sitesi tasarımı çalışmaları ile güzel cevaplar vermiştir. Kurumsal internet sitesi fiyatlarıözel web tasarım seçeneklerine göre belirlemekte ve 9 (dokuz) aya kadar kredi kartına taksitte uygulamaktadır.

HIZLI TEKLİF AL